OŚRODEK SZKOLEŃ SPECJALNYCH

Tactical Group

Szanowni Absolwenci,

zgodnie z waszymi częstymi zapytaniami o uruchomienie warsztatów szkoleniowych, uprzejmie informujemy, iż w dniach 4-6 listopada br. organizujemy Seminarium Taktyki i Technik Interwencyjnych dla absolwentów OSS Tactical Group oraz innych zaintere

Pakiet 1: Koszt seminarium dla osób z własną amunicją: 350zł

Pakiet 2: Koszt seminarium z amunicją OSS Tactical Group: 450zł (22LR)

Pakiet 3: Koszt seminarium z amunicją OSS Tactical Group: 600 zł (9mm)

Możliwość zapewnienia noclegu w hotelu w okolicach miejsca odbywania zajęć: 160zł/pokój dwuosobowy. 80zł/dobę od osoby. Zapisy na nocleg przyjmujemy do dnia 16 października.

Zapisy na seminarium bez noclegu zorganizowanego przyjmujemy do dnia 25 października br. poprzez informację na messenger bądź maila biuro@strzelamyszkolimy.pl oraz wpłatę zaliczki w wysokości 150zł na konto bankowe OSS Tactical Group. (Numer konta dostępny na stronie www.strzelamyszkolimy.pl)

W treści zgłoszenia proszę podać imię i nazwisko, numer telefonu, adres mailowy, informacje o pakiecie oraz informacje czy będziecie korzystać z noclegu organizowanego przez OSS Tactical Group.

Serdecznie zapraszamy i prosimy o udostępnianie informacji 😁

Ilość miejsc ograniczona!!!

 

Pozdrawiam

Grzegorz K.

SEMINARIUM TAKTYKI I TECHNIK INTERWENCYJNYCH 2022

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         Tuż przed sezonem wakacyjnym zakończyliśmy wiosenną edycje kursów instruktorskich. Jednym z nich był kurs na instruktora wyszkolenia strzeleckiego oraz prowadzącego strzelanie. Tym razem opinią kursu podzielił się jeden z uczestników wiosennej edycji
a dokładnie kolega Dominik 😉

 

 

„Jako uczestnik kursu chciałbym podzielić się moimi wrażeniami i spostrzeżeniami z trwającego prawie dwa miesiące szkolenia.
Przez ten okres instruktorzy
OSS Tactical Group dzielili się swoją wiedzą z zakresu ogólnych wiadomości dotyczących sportu oraz samego strzelectwa. Dużym uznaniem cieszyły się zajęcia z zakresu strzelectwa praktycznego IPSC, które poprowadził jeden z większych autorytetów
w tej dziedzinie Pan Bohdan Żyła.

Dla mnie rewelacyjnie swoją wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz ratownictwa taktycznego „TCCC” przekazał Rafał Rassek. Facet z pasją i wielką wiedzą !!! Poznawaliśmy nie tylko podstawowe zasady resuscytacji krążeniowo-oddechowej ale również sposób postępowania m.in. opatrywania i tamowania ran postrzałowych.

Zajęcia praktyczne odbyły się na strzelnicy Temida w Zabrzu. Szkolenie rozpoczęliśmy od sportowego treningu bezstrzałowego z wykorzystaniem bezprzewodowego trenażera strzeleckiego SCATT w trakcie, którego pokazywane były wskazówki dotyczące zasad celnego strzelania tj. m.in. prawidłowego zgrywania przyrządów celowniczych oraz odpowiedniej pracy na języku spustowym.
Późniejszy trening bezstrzałowy miał charakter praktycznego wykorzystania broni w sytuacjach realnego zagrożenia.

Do strzelania Dyrektor Grzegorz zapewnił Nam spory przekrój broni, z którą każdy z kursantów mógł się zapoznać oraz wykonać strzelanie.
W arsenale
OSS Tactical Group znalazły się miedzy innymi :Glock 17, Glock 19, CZ P 07, CZ P09, CZ Scorpion Evo3, Mossberg 590 Tactical, Sig Sauer 1911 22LR, CZ 512 22LR, AKMS, AR 15 DPMS  i wiele innych jednostek których było, aż tyle że nie wstanie spamiętać wszystkich nazw.

Dzięki profesjonalnemu podejścia do kursanta Grzegorz zabrał Nas na strzelnicę w Siemianowicach Śląskich. Tam oprócz pięknej pogody mieliśmy możliwość zapoznania się z podstawami strzelań na długi dystans jak i również z konkurencjami SKEEP i TRAP.

 Przy okazji mogliśmy się zapoznać z tym obiektem i zobaczyć jak wygląda duża strzelnica komercyjna.

 

Na kolejnych zjazdach cały czas nasi instruktorzy doskonalili w nas umiejętności nie tylko z zakresu strzelectwa sportowego ale również z zakresu strzelectwa bojowego, praktycznego oraz strzelań instynktownych systemu „point shooting”. Przez wszystkie pobyty na strzelnicy każdy z nas miał do wystrzelenia ponad 200 sztuk amunicji różnego kalibru więc można było tego prochu troszkę powdychać  😉

Na samym końcu dwumiesięcznego doskonalenia stanęliśmy przed obliczem komisji egzaminacyjnej sprawdzającej naszą wiedzę teoretyczną i praktyczną. Test z 40 pytań specjalistycznych, wszyscy ukończyli z wynikiem pozytywnym. Część praktyczna egzaminu polegała na obronie samodzielnie sporządzonego konspektu, który każdy z nas miał za zadanie go obronić poprzez  samodzielnie poprowadzenie zajęć strzeleckich dla pozostałej części kursantów.

I tak po całym dniu pełnego emocji każdy z nas z dumą mógł otrzymać z rąk Dyrektora Grzegorza zaświadczenia o pozytywnym ukończenie całego szkolenia.

 

Słowo na koniec. Grzegorz z kolegami stworzył fantastyczną kadrę szkoleniową, która potrafi fantastycznie podejść do kursanta. Nie powiem, że wybierając się na kurs instruktorów strzelectwa nie miałem do czynienia z bronią ale to dzięki tym instruktorom stałem się facetem, który chce być taki jak oni – profesjonalistą od wyszkolenia strzeleckiego !!!.

Wydaje mi się Ośrodek Szkoleń Specjalnych Tactical Group w swoim szkoleniu przedstawił bogaty wachlarz wiedzy, umiejętności, oraz pasji
w szkoleniu swoich kursantów, dlatego z czystym sumieniem polecam wszystkim chętnym. Mam nadzieję, że tak jak ja będziecie się cieszyć nie tylko z dokumentów ale również ze zdobytej wiedzy i doświadczeń!

Myślę że każdy z moich kolegów, z którymi miałem przyjemność i zaszczyt uczestniczyć podejrzewam również się pod tym podpiszą”

 

Pozdrawiam Dominik Ł. Instruktor :-)

 

 

               Dziękujemy bardzo za tą opinię, ponieważ nic nie cieszy jak zadowolenie kursanta😉 Już dziś zapraszamy na jesienną edycję kursów instruktorskich , które rozpoczynają się 7 października b.r. Szczegóły w zakładce "OFERTA".

 

 

KURS INSTRUKTORA STRZELECTWA SPORTOWEGO, BOJOWEGO ORAZ PROWADZĄCEGO STRZELANIE

kwiecień - czerwiec  2017

KURS INSTRUKTORA SAMOOBRONY

KURS INSTRUKTORA WYSZKOLENIA STRZELECKIEGO
18.11.2016 - 22.01.2017

Instruktorzy Ośrodka Szkoleń Specjalnych Tactical Group przy współpracy z instruktorami Fight Club Knurów mieli przyjemność poprowadzić
kurs instruktora samoobrony. W szkoleniu tym wzięli udział funkcjonariusze różnych służb mundurowych oraz osoby cywilne na co dzień prowadzące zajęcia w rodzimych klubach sportowych.

 

Zajęcia dla kursantów podzielone były na dwie części, ogólną oraz specjalistyczną.
Na zajęciach teoretycznych, kursanci poznawali podstawowe zasady teorii i metodyki nauczania elementów samoobrony potrzebnych do samodzielnego prowadzenia zajęć.
Duże zainteresowanie wzbudziły zajęcia prowadzone przez Grzegorza Sobierajskiego z zakresu zagadnień prawnych gdzie były omawiane m.in. główne kontratypy takie jak obrona konieczna i stan wyższej konieczności.

 

Po zakończeniu teorii przyszedł czas na praktykę. Pierwsze zajęcia odbyły się z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Kursanci poznawali podstawowe zasady resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz sposoby zabezpieczania kontuzji oraz ran, które mogą wystąpić podczas uprawiania sportów walki.
Przydatne okazały się również zajęcia prowadzone z fizjoterapii , gdzie uczestnicy poznawali techniki zapobiegania postępom i nawrotom chorób,
a także usuwania różnych dolegliwości i przywracania sprawności fizycznej.

 

Następnie przystąpiono do zajęć praktycznych. Odbyły się one na profesjonalnej sali sportowej Stowarzyszenia Fight Club Knurów. Właśnie w tym miejscu kursanci szlifowali swój przyszły fach do wykonywania zawodu instruktora samoobrony.
 

Na pierwszych zajęciach specjalistycznych kursanci poznawali znaczenie rozgrzewki, rodzaje i kolejność doboru ćwiczeń, elementów przygotowujących organizm do podejmowania wysiłku fizycznego oraz form rozluźniających i rekreacyjnych w postaci gier i zabaw zespołowych.

Następnym krokiem pogłębiania wiedzy z zakresu samoobrony była nauka wykonywania bezpiecznych padów i przetoczeń, sposobów poruszania się
w pozycji walki oraz obrony przed nieuzbrojonym oraz uzbrojonym napastnikiem, a także nauka uderzeń i kopnięć z zastosowaniem wyprzedzeń
​i kontrataków. Nie zabrakło również treningu z wykorzystaniem dźwigni transportowych oraz obezwładniających.

 

Egzamin praktyczny polegał na obronie samodzielnie sporządzonego konspektu. Egzaminowani mieli za zadanie poprowadzić zajęcia samoobrony dla pozostałej części kursantów. Forma takiego rodzaju egzaminu pozwoliła zweryfikować praktyczne umiejętności kursanta, a także dała możliwość poprawy błędów popełnionych przez kolegów. Następnie kursanci przystąpili do egzaminu teoretycznego składającego się z 25 specjalistycznych pytań, który wszyscy ukończyli z wynikiem pozytywnym. KOLEJNY KURS INSTRUKTORA SAMOOBRONY JUŻ WKRÓTCE. ZAPISY TRWAJĄ!!

 

 

W dniu 22 stycznia zakończył się kurs „Instruktora wyszkolenia strzeleckiego” organizowany przez OSS  Tactical Group.

Szkolenie kursantów rozpoczęło się w listopadzie ubiegłego roku. Przez ten okres zmagali się oni z przyswojeniem teorii z zakresu ogólnych wiadomości dotyczących sportu oraz strzelectwa. Tutaj największym uznaniem cieszyły się zajęcia z zakresu strzelectwa praktycznego IPSC, które poprowadził jeden z większych autorytetów w tej dziedzinie Pan Bohdan Żyła.

Po zakończeniu części teoretycznej kursanci przystąpili do części praktycznej zaczynając od zajęć z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Poznawali nie tylko podstawowe zasady resuscytacji krążeniowo-oddechowej ale również poznawali sposób postępowania m.in. opatrywania i tamowania ran postrzałowych.

 

Kolejne zajęcia praktyczne odbyły się na strzelnicy Temida w Zabrzu. 
To tutaj kursanci szlifowali fach do przyszłego wykonywania zawodu instruktora wyszkolenia strzeleckiego. Rozpoczęli od sportowego treningu bezstrzałowego z wykorzystaniem bezprzewodowego trenażera strzeleckiego SCATT w trakcie, którego pokazywane były wskazówki dotyczące zasad celnego strzelania tj. m.in. prawidłowego zgrywania przyrządów celowniczych oraz odpowiedniej pracy na języku spustowym.
Późniejszy trening bezstrzałowy miał charakter praktycznego wykorzystania broni w sytuacjach realnego zagrożenia.

 

Kolejnym etapem było strzelanie z następujących jednostek broni palnej i sportowej : Glock 17 IV gen, Glock 19 III gen, CZ P 07, CZ P09, 
CZ Scorpion Evo3, Mossberg 590 Tactical, Sig Sauer 1911 22LR, CZ 512 22LR. Dwie ostatnie jednostki broni zostały użyczone dzięki uprzejmości firmy szkoleniowej „Polish Special Training Centre”. Wsparcie merytoryczne okazało również współpracujące z OSS Tactical Group Stowarzyszenie „Fight Club Knurów” oraz Stowarzyszenie "TS Temida".

Na strzelnicy Temida pod okiem instruktorów OSS Tactical Group kursanci szlifowali zasady prowadzenia szkoleń strzeleckich z dużym naciskiem na prawidłowe przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas strzelań.

Doskonalili swoje umiejętności nie tylko z zakresu strzelectwa sportowego ale również z zakresu bojowego, praktycznego oraz strzelań instynktownych systemu „point shooting” , gdzie każdy z nich miał do wystrzelenia ponad 200 sztuk amunicji różnego kalibru.
 

W dniu 21 stycznia kursanci przystąpili do egzaminu praktycznego, który polegał na obronie samodzielnie sporządzonego konspektu. Egzaminowani mieli za zadanie poprowadzić zajęcia strzeleckie dla pozostałej części kursantów. Taki egzamin pozwala nie tylko zweryfikować umiejętności kursanta w praktycznym i realnym prowadzeniu zajęć, ale również daje możliwość poprawy błędów popełnionych przez kolegów.

22 stycznia kursanci przystąpili do egzaminu teoretycznego składającego się z 40 pytań specjalistycznych,który wszyscy ukończyli z wynikiem pozytywnym. 
Wykładowcy OSS Tactical Group życzą absolwentom kursu bezpieczeństwa na strzelnicy a ich przyszłym kursantom samych dziesiątek w tarczy :)


Kolejny kurs instruktora wyszkolenia strzeleckiego już wkrótce! ZAPISY TRWAJĄ!